Deze foto kregen we laatst per mail van een ons totaal onbekende man. Hij kwam op een middag hier op de boerderij met de mededeling dat hij nog een hele oude foto in zijn bezit had van de bewoners van Ådala rond 1900. Hij wilde de foto wel digitaal doorsturen als ik interesse had. Tuurlijk heb ik dat, ik vind het geweldig, als die oude verhalen over de boerderij en zijn vroegere bewoners.
Onze buurman Per is de achterkleinzoon van de man met het geweer. Zijn opa is de jongen met zijn armen over elkaar. De foto is gemaakt in 1902. Achter de groep is het waterrad te zien van de molen. Voor onze werkplaats ligt nog een oude molensteen.
Waarschijnlijk is de foto gemaakt ter gelegenheid van het feit dat de allereerste brug over de Å klaar is.
En nu wilde het toeval dat in dezelfde tijd wij een nieuwe brug kregen. De oude werd gevaarlijk. De oude duikers zijn van metaal en helemaal op.
Hier zie je nog delen van de oude metalen duikers.
Drie van deze grote duikers komen er nu in te liggen en nog een kleinere.
Na precies 5 werkdagen kon de brug weer gebruikt worden. We kunnen weer jaren, wat zeg ik, generaties vooruit.